Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepet

Beta Glukan Kara Mürver L-Arjinin Multivitamin 200 ml

230,00 TL
230,00 TL

Beta Glukan Nedir?

Beta glukan; yulaf, arpa, kepekli tahıllar ve mantarlarda doğal olarak bulunan, bağışıklık sistemini güçlendiren doğal bir çözünür lif türüdür.
 
Bağışıklık sisteminin desteklenmesinde, kan şekeri seviyesinin dengelenmesinde ve sık rahatsızlanarak enfeksiyon yaşayan kişilerde Beta Glukan destekleyici gıda takviyesi olarak kullanılabilmektedir.

Beta Glukanın Bilimsel Faydaları Nelerdir?

Yapılan araştırmalarda Beta glukanların bağışıklık sistemini destekleyen, antioksidan ve anti-inflamatuvar özelliklerinin olduğu, sağlık üzerine olumlu etkiler gösterdikleri belirlenmiştir.
Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) 1997'de, 2004 de ise Birleşik Krallık Ortak Sağlık Talepleri Girişimi (JHCI) Beta glukanın kolesterol düşürücü etkisini onaylamıştır. Beta glukanın sadece kolesterol üzerine değil, diyabet, obezite ve metabolik sendrom gibi kronik hastalıklar üzerine de etkili olarak kardiyovasküler hastalıkların oluşumunu engellediğine dair çalışmalar da literatürde mevcuttur.
Beta glukanın bağışıklık sistemindeki etkisi nedir?
Beta glukan, bağışıklık sisteminin uyarılmasını sağlayarak bağışıklıkta etkili olan hücreleri harekete geçirir. Bu da vücudun oluşabilecek hastalıklara karşı önlem almasını sağlar. Direnci artırarak virüslere karşı savunma mekanizmasının güçlenmesine destek olur.
Beta glukanın kalp-damar sağlığına ve kolesterolün düşürülmesine faydası var mı?
Yapılan araştırmalarda beta glukanın, kalp ve damar sağlığını destekleyen bir lif türü olduğu gözlenmiştir. Beta glukan tüketimi, LDL kolesterolü düşürmeye yardımcı olabileceği sonucuna da ulaşılmıştır. Beta glukan takviyesinin düzenli kullanımında kolesterolü %5 oranında düşürülebileceği tahmin ediliyor.
Resmî Gazetede, Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği’nde beta glukanların normal kan kolesterol düzeyinin korunmasına katkıda bulunduğu yayınlanmıştır (T.C. Resmî Gazete, 26 Ocak 2017, sayı 29960).
Beta glukanın üst solunum yolu enfeksiyonlarındaki faydası nedir?
Beta glukanın antiviral özellikleri ile ilgili insanlar üzerinde yapılmış çalışmalar, hayvan çalışmalarına benzer şekilde, üst solunum yolu enfeksiyonlarının fiziksel semptomlarını azaltabildiğini doğrulamaktadır. Yapılan araştırmalarda, sıçanlarda deneysel sepsis modelinde beta glukan tedavisinin akciğer hasarını hem morfolojik hem de fonksiyonel kriterlere göre azalttığı belirtilmiştir.
Doksan gün boyunca beta glukan takviyesi alan 50-70 yaş aralığındaki yetişkinlerde üsye semptomlarının azaldığı ve beta glukanın koruyucu etkileri gösterilmiştir.

Huma Beta Glukanın Kullanımı

4 – 10 yaş arası çocuklar için aç karnına günde 1 ölçek (10 ml), 11 yaş ve üzeri yetişkinler için aç karnına sabah-akşam 1’er ölçek (günde toplam 2 ölçek: 20 ml) tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
Etkili sonuç için 3 ay kullanımı tavsiye edilir.
Uyarı: Tavsiye edilen günlük kullanım dozunu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez.
*Beta glukan takviyeleri bazı ilaçlarla etkileşime girerek yan etkilere sebep olabilir. Özellikle bağışıklık sistemi için kullanılan ilaçlarla etkileşime girdiği bilinir.

Huma Beta Glukanın İçindekiler

İçindekiler: Sorbitol (E 420(ii)), İnulin, Gliserol (E 422), Kara Mürver Ekstresi, L-Askorbik Asit, Beta Glukan (Saccharomyces Cerevisiae Kaynaklı), Üzüm Çekirdeği Ekstresi, L-Arjinin, Nikotinamid, D-α-Tokoferol, D-Pantotenat Kalsiyum, Çinko Sülfta, Ksantan Gam (E 415), Doğal Çilek Aroması, Manganez Sülfat, Tiamin Hidroklorür, Piridoksin Hidroklorür, Riboflavin, Sukroz (Pancar Şekeri), Beta Karoten, Retinil Palmitat, Bakır Sülfat, Krom Pikolinat, (6S)-5-Metiltetrahidrofolik Asit, Glukozamin Tuzu, D-Biotin, Menakuinon 7, Kolekalsiferol, Sodyum Selenit, Potasyum İyodür, Metilkobalamin.
Kara Mürver Ekstresi: Yapılan araştırmalar kara mürver ekstresinin soğuk algınlığı ve grip semptomlarını hafifletmeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, LDL kolesterol (kötü kolesterol) seviyesini düşürmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir. Kara mürver ekstresi aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Bu sayede, hücre hasarını önlemeye yardımcı olabilir.
L-Arjinin: Kan damarlarını genişletmeye, kan basıncının düşmesine, bağışıklık hücrelerinin aktivitesini artırmaya, enfeksiyonlara karşı daha dirençli olmaya, kan akışını artırmaya, kaslara daha fazla oksijen ve besin taşınmasına, nitrik oksit üretimini artırmaya yardımcı olur.
BENZER ÜRÜNLER
Lipofer Demir - HUMA yeni
Lipofer Demir
    (0 Yorum)
180,00 TL
B12 Vitamini - HUMA yeni
B12 Vitamini
    (0 Yorum)
210,00 TL
İyot Çözeltisi 30 ml - HUMA yeni
İyot Çözeltisi 30 ml
    (0 Yorum)
110,00 TL
Siyah Üzüm Çekirdeği 200 g
    (6 Yorum)
48,00 TL
VitaGebe 420 gr
    (0 Yorum)
330,00 TL
5-HTP Vitamin B6 60 tablet
    (1 Yorum)
198,00 TL
D3 K2 Vitamin 20 ml
    (0 Yorum)
110,00 TL
Vitamin C 200 gr
    (0 Yorum)
137,00 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.